All Experts

Poznaj Radę Ekspertów Alliance Business Connect

Agnieszka Janusz

Ekspertka ds. włoskiego prawa cywilnego

Polska adwokatka w Mediolanie, specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym i spółek. Pomaga polskim firmom w wejściu na włoski rynek, redaguje umowy, prowadzi windykacje oraz reprezentuje klientów w sądzie. Ekspertka w obszarze transportu, logistyki i odszkodowań.

        ajanusz@lexsential.com
         +39 339 68 36 286

Adam Mariański

Ekspert ds. firm rodzinnych i podatków

Profesor, Dr hab. Adam Mariański– doradca podatkowy, adwokat; doradca firm rodzinnych, profesor UŁa. Partner Zarządzający w Mariański Group. Najlepszy w Polsce doradca podatkowy w dziedzinie podatku dochodowego wg. 13., 14. i 17.Edycji rankingu „Rzeczpospolitej”.


        amarianski@marianskigroup.pl 
         +48 42 207 76 76

Jarosław T. Dawid

Ekspert ds. prawa cywilnego i gospodarczego

Adwokat. Założyciel, Partner Zarządzający Kancelarii Dawid & Partners Adwokaci i Radcowie Prawni sp.k. (siedziby: Warszawa i Częstochowa). Od początku – 1994 r. - wśród jej Klientów znajdują się firmy tworzące obecnie czołówkę polskiego biznesu. 
https://dawidpartnerzy.com/jaroslaw-t-dawid

        sekretariat@dawidpartnerzy.pl
         +48 724 443 245

Przemysław Magaczewski 

Ekspert ds. startupów i nowych technologii

Doktor nauk prawnych i radca prawny. Partner zarządzający w KTW.Legal, entuzjasta nowych technologii, co-founder w startupach. Był członkiem zarządów kilku spółek, uczestniczył również w pracach organów nadzorczych spółek kapitałowych. Doradzał przy transakcjach M&A, projektach infrastrukturalnych i ochronie własności intelektualnej.

        przemyslaw.magaczewski@ktw.legal
         +48 503 835 434

Jacek Stankiewicz 

Ekspert ds. elektroenergetyki i transformacji energetycznej

Założyciel grupy Elsta, Prezes Zarządu Elsta sp. z o.o., inżynier elektryk, absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Karierę zawodową rozpoczął w Kopalni Soli Bochnia. W 1988 roku założył firmę pod marką Elsta zatrudniającą obecnie ponad 280 osób w Polsce i zagranicą.

       jacek.stankiewicz@elsta.pl
         +48 603 797 585

Piotr Kisielewski

Ekspert ds. energetyki

Dr inż. Piotr Kisielewski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Studiów MBA Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Specjalizuje się w energetyce, silnikach i generatorach elektrycznych.      

      office@kisielewski.pl

Grzegorz Hachoł

Ekspert ds. logistyki 

Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy 3LP S.A. Przez cały okres swojej kariery zawodowej związany z partnerami biznesowymi: klientami i dostawcami. Przez ostatnie lata odpowiedzialny na obszar zakupów w TIM S.A. Od dwóch lat współzarządza spółką 3LP S.A. , która specjalizuje się rozwiązaniach logistycznych dla e-commerce.

        g.hachol@3lp.eu
         +48 605 351 754 

Agata Hagno

Ekspertka ds. HR i rozwoju pracowników

Specjalistka ds. Zarządzania Kapitałem Ludzkim, prowadząca rodzinną firmę DPM Doradztwo Personalne od 25 lat. Wykładowczyni na studiach MBA i współtwórczyni studiów Zarządzanie Kapitałem Ludzkim w Akademii WSB. Wieloletnia prelegentka, mentorka i doradczyni HR.

        ahagno@dm.com.pl
         +48 606 347 200

Tomasz Kurek

Ekspert ds. szkoleń i rozwoju

Praktyk ciągłego doskonalenia organizacji poprzez szkolenia i doradztwo, pasjonat networkingu i poszukiwania nieoczywistych synergii biznesowych.

         t.kurek@akatconsulting.pl
         +48 793 489 100

Heinz Pascher

Ekspert ds. Eksportu DACH

Od 2004 roku pomaga w ekspansji biznesu w państwach tj. Austria, Niemcy, Polska i Kanada. Wraz z partnerami biznesowymi z grupy firm Uniconsult w Linz i Katowicach dba o rozwój firm z wielu sektorów gospodarki.

        heinz.pascher@uniconsult-wick.com
         +48 698 094 756

Jadwiga Wiśniowska

Ekspertka ds. rynku brazylijskiego 

Członek zarządów i rad nadzorczych. Interim manager. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i kryzysowym, restrukturyzacjach, inwestycjach, nieruchomościach i rynku brazylijskim. Prowadzi własną firmę doradczą. 

        jadwiga@wisniowska.com.pl
         +48 601 540 816

Mateusz Jóźwiak

Ekspert ds. dóbr luksusowych

Znawca sektora dóbr luksusowych z ponad 20-letnim doświadczeniem, w szczególności rynku biżuterii, kamieni szlachetnych oraz zegarków renomowanych manufaktur. Wieloletni Wiceprezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Właściciel LUXOS Arts.

        mateusz.jozwiak@luxosconsulting.com
         +48 882 007 002

Patrycja Cyganek

Ekspertka ds. diamentów inwestycyjnych, gemmolożka

Certyfikowana gemmolożka z dyplomami europejskich instytutów badawczych, członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich oraz Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Ekspertka od lokowania kapitału w ponadczasowe piękno.

         butik@syncret.com
         +48 510 813 696

Piotr Grochowski

Ekspert ds. e-commerce i branży fashion

Z wykształcenia fizyk, z zawodu programista, z e-commerce związany od końca lat 90-tych, kiedy to założył pierwszy e-sklep. Od 2006 r. prowadzi firmę VMP zajmującą się dystrybucją B2B produktów z branży fashion w kanałach e-commerce.

        piotr.grochowski@vmp.com.pl
         +48 501 510 524

Artur Wołoszyn

Ekspert ds. lean management

Absolwent Politechniki Wrocławskiej - Mechatronika, Automatyka i Robotyka oraz Executive MBA. Praktyk z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami o zasięgu międzynarodowym, w tym również spółkami poza granicami kraju.

         artur.woloszyn@stoelzle.com
         +48 34 3604 500

Agnieszka Sobota

Ekspertka ds. prawa pracy

Radca prawny, partner zarządzający w KTW.legal. Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, na co dzień doradza przedsiębiorcom jak bezpiecznie i sprawnie prowadzić działalność w roli pracodawcy.

        agnieszka.sobota@ktw.legal
         +48 602 365 479

Krzysztof Wojtas

Ekspert ds. systemów Saas 

Informatyk z AGH w Krakowie. Twórca saldeosmart.pl - platformy online automatyzującej księgowość. Pasjonat ulepszania procesów przez innowacyjne rozwiązania IT z wykorzystaniem AI w modelu Saas.


      krzysztof.wojtas@saldeosmart.pl
         +48 667 48 15 48

Artur Kras

Ekspert ds. zarządzania należnościami

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Manager w Euler Hermes i Coface (2000-2009). Od 2009 prowadzi własną firmę brokerską, specjalizując się w ubezpieczeniach należności. Obecnie Prezes Spółki Credit Risk Solution.

        artur.kras@crsolution.pl 
         +48 661 380 605

Konrad Hernik

Ekspert ds. zarządzania i finansów

Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, restrukturyzacji firm i optymalizacji procesów organizacyjnych, a także zarządzaniu finansami, controllingu i procesach m&a.  Obecnie prezes zarządu Grupy MIX i  Prezes Krakowskiego Towarzystwa Ekonomistów.

        konrad.hernik@mixbiura.pl

Bartosz Prauzner-Bechcicki

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

Absolwent Politechniki Częstochowskiej i INP de Grenoble. Ukończył studia MBA. Ekspert z zakresu nowych technologii związanych z cyberbezpieczeństwem. Ma ponad 20-letnie doświadczenie menedżerskie w firmach zajmujących się ochroną systemów informatycznych i bezpieczeństwem danych.

        bartosz.prauzner@dlp-expert.pl
         +48  505 532 544

Marek Witwicki

Ekspert ds. ubezpieczeń

Ponad 30 lat prowadzi firmę GOMAR UBEZPIECZENIA, profesjonalna obsługa klientów i  tworzenie zindywidualizowanych ubezpieczeń przy atrakcyjnych składkach przełożyła się na pozycję jednej z największych multiagencji  ubezpieczeniowych w Polsce Południowej.

        m.witwicki@interia.pl
         +48  509 933 322

Michał Kwiecień

Ekspert ds. badań i rozwoju

Doktor nauk technicznych, rozpoczął karierę od pracy naukowej w PAN, koordynował i inicjował współpracę w środowisku biznesowym i naukowym. Zarządzał instytutem badawczym. Obecnie prezes i współwłaściciel doradczej spółki Solutionkit.

        m.kwiecien@solutionkit.pl
         +48 781 298 054

Marta Bledniak

Ekspertka ds. prawa francuskiego

Francuska adwokatka przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Strasburgu oraz prawniczka zagraniczna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Od 15 lat, właścicielka kancelarii prawnej wyspecjalizowanej się w międzynarodowym obrocie gospodarczym oraz francuskim i europejskim prawie pracy.

        contact@bledniak-avvocat.com
         +33 674 111 595

Michał Portalewski

Ekspert ds. transakcji M&A


Od 2014 roku dostarcza usługi doradcze z zakresu fuzji i przejęć, bankowości inwestycyjnej, strategii biznesowej oraz finansów korporacyjnych małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

        portalewski@excaliburcapital.pl
         +48  666 200 320

Michał Portalewski

Ekspert ds. transakcji M&A


Od 2014 roku dostarcza usługi doradcze z zakresu fuzji i przejęć, bankowości inwestycyjnej, strategii biznesowej oraz finansów korporacyjnych małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

        portalewski@excaliburcapital.pl
         +48  666 200 320